TRI SPÔSOBY POUŽITIA ESENCIÁLNYCH OLEJOV

Aromaticky

Najjednoduchšie je priame vdychovanie 1-3 kvapiek z dlane alebo priamo z fľaštičky. Difúzovanie 4-8 kvapiek prostredníctvom tzv. difuzéra (pri olejoch CPTG nepoužívame na difúzovanie vonné lampy nad sviečkou, ale difuzéry uvoľňujúce účinné látky olejov prostredníctvom vyparovania vody) umožňuje esenciálnym olejom prenikať veľmi rýchlo cez sliznice a tkanivá do celého organizmu. Ovplyvňuje to náladu a zároveň likviduje patogény v ovzduší i prevoniava priestor. Z 1 kvapky esenciálneho oleja, ak by sa rovnomerne rozptýlila, by každá bunka ľudského tela získala až niekoľko miliónov molekúl účinných látok.

Masážne

Kvapnutím oleja priamo na kožu alebo votretím do pokožky na postihnuté miesta vstupujú účinné látky do krvného obehu už do 30 sekúnd. Rýchly nástup účinku zabezpečuje okamžitý komfort, úľavu či podporu imunity. Podporiť celé telo môžeme aplikáciou oleja na chodidlá, chrbát, či krk. Špecifické orgány zachytíme aplikáciou na reflexné body na ušiach, rukách a nohách. Riedime v podkladovom oleji pre vyššiu účinnosť.

Vnútorne

Cez tráviaci systémje možné prijať niektoré esenciálne oleje (je potrebné vychádzať z overených zdrojov) a umožniť im pôsobiť na organizmus z vnútorného prostredia. Odporúčame kvapnúť 1-2 kvapky oleja pod jazyk či do pohára vody, na lyžičku medu, resp. do želatínovej kapsule a prehltnúť. Prázdne želatínové kapsule si môže nezávislý konzultant alebo veľkoobchodný zákazník doTERRA kúpiť bez problémov.

!!!  Oleje nikdy neaplikujeme do uši, očí, nosa! Oleje môžeme lokálne natrieť okolo ucha zvonka, taktiež okolo nosa alebo popod nos nad hornú peru, a okolo oči na pokožku, v zriedenej forme a aspoň jeden cm od oka.

!!!  Ak si dáme omylom na pokožku viac esenciálneho oleja, nikdy neumývame vodou! Zotrieme/zriedime tukom, ako telový alebo pleťový olej/mlieko/maslo/krém.

!!!  Taktiež ak sa napijeme vody, do ktorej sme dali viac esenciálneho oleja ako bolo treba, nezapíjame ďalšou vodou ale prejeme si chlieb, alebo sa napijeme mlieka, prípadne ináč zajeme.

!!!  Je dôležité si uvedomiť, že malé množstvo esenciálneho oleja použitého častejšie je zvyčajne efektívnejšie ako vyššie množstvo raz za deň. Pri esenciálnych olejoch platí: menej je viac. Rovnako riedenie prispieva k preniknutiu účinných látok do organizmu vo väčšom množstve


Pozn. Tieto produkty nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby. Odmietnutie zodpovednosti: Celý obsah tejto webovej stránky vychádza z názorov spoločnosti DoTerra, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva ako označené. Informácie na tejto webovej stránke nemajú nahradiť individuálny vzťah s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom a nie sú určené ako lekárske rady. Sú určené na zdieľanie poznatkov a informácií z výskumu a skúseností spoločnosti DoTerra. Odporúčame vám, aby ste si vybrali svoje vlastné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti na základe vášho uváženia a v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zlý zdravotný stav, pred použitím výrobkov založených na tomto obsahu sa obráťte na svojho lekára.