Mäta pieporná Touch * Peppermint Touch * riedený esenciálny olej s roll on 10 ml

Trávenie, nevoľnosť, ochladenie tela

Historicky po stáročia používaná na úľavu pri trávení, úľavu pri kolike a plynatosti, navodenie príjemného pocitu v oblasti záhy, neprirodzené pocity v hlave. Francúzská medicína ju používa aj ľahké dýchanie, na ochladenie tela, na oslabený organizmus, pri menštruačnej nepravideľnosti a pri svrbivej pokožke. Napomáha aj pri hneve, prežívaní smútku a únave. Pomôže aj pri otrave jedlom. V lete ideálna na utíšenie a ochladenie pokožky aj celého tela. Celkovo pomáha aj pri návaloch tepla. Prebúdza k aktivite, pomáha sústrediť sa. Znižuje preťaženie svalov. Vhodné pre deti. Tehotné opatrne - pomáha na ranné nevoľnosti ale nie každej tehotnej je príjemná, niekedy je moc silná, je to individuálne. 

Pri vysokom krvnom tlaku používame s opatrnosťou. 

21,33 €

Prípravky vo verzií touch používame iba lokálnou aplikáciou na pokožku zvonka, je to esenciálny olej plus frakcionovaný kokosový olej doterra. 

Peppermint je jedným z najsilnejších adaptogénov (podobne ako levanduľa). Dokáže sa prispôsobiť potrebám nášho tela. Má 142 možností použitia. Z jeho zložiek má 200 chladivých účinkov, 100 relaxačných a 50 hrejivých. Uvolňuje sa vždy to, čo človek v danej chvíli potrebuje. Aktívnym komponentom je mentol, ktorý stojí za liečebnými vlastnosťami mäty, zatiaľ čo jeho oživujúce arómy spôsobujú estery. 

Peppermint je známy svojimi relaxačnými účinkami. Mentol bráni kontrakcii svalov tým, že blokuje tok kontrakčných signálnych iónov do svalových buniek. Získava sa destilácoiu vodnou parou z listov. Lokálna aplikácia peppermintu obvykle vyvoláva dlhotrvajúci chladivý pocit na koži tým, že stimuluje nervy, ktoré prenášajú pocit chladu. Dochádza tak k blokovaniu nervového prenosu nepríjemných pocitov a bolesti. Peppermint môžeme vmasírovať na spánky, pôsobí na ochladenie mysle a svalov.