ČO JE DOTERRA?

V roku 2008 vznikla v Utahu, USA, spoločnosť doTERRA, ktorú založili David Stirling, Emily Wright a Dr. David K. Hill. Spoločne zdieľali víziu produkcie esenciálnych olejov najvyššej terapeutickej kvality a verili v jej význam pre vyššiu kvalitu života rodín na celom svete. Za niekoľko rokov sa im podarilo zabezpečiť, že esenciálne oleje z produkcie doTERRA pomáhajú miliónom ľudí. Úžasný záujem o oleje a prírodné riešenia, ktoré sú 100% prírodné, bezpečné, účinné a cenovo dostupné, umožnil meniť podmienky života v desiatkach krajín celého sveta nielen tam, kde ľudia oleje používajú v domácnostiach, ale aj tam, odkiaľ sú čerpané zdroje rastlinného materiálu.  

Esenciálne oleje doTERRA spĺňajú kritériá najvyššej terapeutickej triedy. Neobsahujú žiadne látky alebo umelé zložky, ktoré by mohli spôsobiť akékoľvek neželané vedľajšie účinky na ľudské telo. Pri získavaní rastlinného materiálu doTERRA prísne dbá na čistotu pôdy, kde sa rastliny pestujú, na skúsenosti svojich dodávateľov, ktorí si uvedomujú dôležitosť maximálneho využitia potenciálu rastlín a optimálne nastavenie destilačného procesu, ktorý zabezpečuje zachovanie maxima účinných látok. Pri používaní esenciálnych olejov by mal každý hľadať tie s logom CPTG, ktoré predstavujú Certifikovanú Čistú Terapeutickú Triedu a to je zárukou bezpečného použitia pre ľudí bez vekového obmedzenia a umožňuje niektoré oleje používať aj vnútorne bez závislostí, spojených s bežne predpisovanými liekmi. 

Čo spraví Váš lekár, ak Vám diagnostikuje bakteriálnu infekciu? Veľmi pravdepodobne Vám predpíše antibiotiká, a to aj niekoľkokrát do roka. Antibiotiká (prekl. "proti životu") však okrem neželaných vyhubia aj baktérie, ktoré sú nesmierne potrebné pre Váš imunitný systém. A tie bude potrebné probiotikami do organizmu vrátiť. Tento proces niekoľkokrát do roka je mimoriadne zaťažujúci pre Vašu pečeň, preto omnoho šetrnejší spôsob v boji s baktériami predstavuje aplikácia vhodných esenciálnych olejov. V prípade vírusovej infekcie, ak sa správne diagnostikuje, Vás lekár musí poslať "len domov", aby ste to vyležali. Dôvodom, prečo vám nepredpíše antibiotiká, je to, že antibiotiká nie sú účinné proti vírusom, ktoré sa replikujú vo vnútri bunky, pretože neprejdú bunkovou membránou. Na druhej strane esenciálne oleje sú schopné preniknúť až do jadra buniek a tak byť vysoko účinné nielen proti baktériám, ale aj proti vírusom.

Konzistentným používaním esenciálnych olejov

na mnohých konkrétnych príkladoch je preukázateľne možné veľmi rýchlo pozitívne ovplyvniť úroveň diskomfortu či bolesti. Zároveň to človek dokáže samostatne a okamžite, bez straty času spojenej s návštevou lekárskej ambulancie a pri nižších finančných nákladoch za množstvo, ktoré je pre pozitívny účinok potrebné, takže cenová dostupnosť esenciálnych olejov je nepopierateľná.