AROMATERAPIA


Aromaterapia

sa vykonáva za pomoci éterických olejov. Aj keď olej nie je to správne pomenovanie, avšak je to tak už zaužívané. Ide presne o esencie, resp. výťažky získané z rastlín, ich kvetov, stoniek, korienkov a pod. Esencia je najkoncentrovanejším reprezentatom liečivej sily rastliny, nositeľom jej životnej energie a charakteristických vlastností. Je to najjemnejšia a súčasne najcennejšia časť rastliny.

Terapeutické účinky tejto esencie však prebiehajú oveľa intenzívnejšie, na rozdiel od pôsobenia rastliny ako celku, poprípade prostredníctvom extraktu. Olejové esencie však v rastline nájdeme len v nepatrných kvapôčkach, ktoré sa nachádzajú v jej koreňoch, kvetoch, listoch, kôre, živici alebo plodoch.


Pozor! Umelo, chemicky vyrobené éterické esencie sú absolútne nepoužiteľné na terapeutické účinky!


Preto na terapeutické účinky používame výhradne čisté prírodné éterické esencie.

Oleje, resp. esencie, uchovávame v tmavých fľaštičkách z hnedého skla, ktoré neprepúšťajú svetlo. Oleje nevystavujeme veľkému teplu a vlhku. Proti vzduchu a vlhku oleje chránime starostlivým a včasným uzavretím.

Pôsobenie éterických esencií na ľudský organizmus

Zásluhou životnej energie, ktorou každý disponujeme, prebiehajú v našom organizme najrôznejšie aktivity od regulácie teploty, tlaku, dýchania cez udržiavanie rovnováhy minerálov a stopových prvkov až po vysoko sofistikovanú podporu nervovej, tráviacej a inej sústavy. Éterické oleje povzbudzujú túto životodarnú silu: povzbudzujú určitý hojivý proces, ktorý je nášmu telu vlastný a ktorý je pre neho prirodzený.

Éterické oleje svojou vôňou prostredníctvom čuchových buniek stimulujú mozgový systém a ten potom spúšťa reakcie celého organizmu.

O skutočnosť, že náš psychický stav ovplyvňuje stav fyzický, sa dnes opierajú všetky seriózne terapeutické postupy. Pri terapii možno esencie efektívne použiť ako prirodzene upokojujúce a povzbudzujúce prostriedky, ktoré na ľudský organizmus pôsobia oveľa organickejšie a jemnejšie ako bežné lieky, umelo vytvorené a teda telo ich ťažko prijíma. Chemický vzorec lieku je iných ako naša prirodzená ľudská chémia, preto nie vždy telu pomôžu. Avšak, byliny a rastliny a všeobecne zdroje prírody, majú presne taký druh chemického vzorcu ako naše telo, a preto telo tieto esencie a výťažky ľahko a s prirodzenosťou prijíma.Keď sa do tela dostanú baktérie, držia sa okolo našich buniek. Keď máme v tele vírusy, ich domčekom sú jadrá našich buniek. Keď užívame esencie vnútorne, dokážu sa dostať nielen okolo bunky, ako lieky, kde ničia baktérie, ale dokážu preniknúť až do jadra bunky a tak zabíjať vírusy. Lieky sa do jadra bunky nedostanú a preto ani lekári pri vírusoch nezvyknú lieky predpisovať.


V porovnaní s klasickými psychofarmatikami, je ich veľkou devízou fakt, že nedisponujú škodlivými vedľajšími účinkami.